نگاهی به عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان آذرشهر

تشریح عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان آذرشهر در سال ۱۴۰۲

صدای گوگان_ گوگان سسی، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آستانه ایام الله دهه مبارک فجر، گزارش عملکرد یک ساله این اداره را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گوگان_ گوگان سسی، کریم فقیهی در آستانه دهه مبارک فجر، ضمن تبریک چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، گزارش کامل و جامع از عملکرد یک ساله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ارائه داد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان آذرشهر در خصوص طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای آذرشهر، گوگان، ممقان و تیمورلو اظهار کرد:

۱) طرح نهضت ملی مسکن: با توجه به اینکه متولی اصلی این طرح اداره راه و شهرسازی می باشد خدمات بنیاد مسکن بعنوان کارگزار به شرح زیر می باشد.

۱-۱) در شهر آذرشهر تعداد ۳ قطعه زمین با استعداد ساخت ۹ واحد تحویل متقاضیان گردیده که با پیشرفت فیزیکی ۶۰ الی ۸۰ درصد در دست اجرا می باشد که هر کدام برای تسهیلات بانکی ۵/۵ میلیارد ریالی معرفی شده اند.

اخیرا” ۴۲ قطعه زمین با استعداد ساخت ۳۳۶ واحد مسکونی از زمین های لوله سازی تخصیص یافته که در مرحله اول برای تعداد ۱۶۸ نفر با قرعه کشی قطعات، قرارداد اجاره عرصه تنظیم و برای اخذ پروانه ساختمانی به شهرداری معرفی شده اند و به تعداد ۱۶۸ نفر دیگر بعد از اتمام مهلت تعیین شده برای واریز وجه اولیه اقدام به قرعه‌ کشی، تنظیم قرار داد و معرفی به شهرداری‌ خواهد شد.

۱-۲) در شهر ممقان ۱۷ قطعه زمین با استعداد ساخت ۴۴ واحد مسکونی با قرعه کشی واگذار و در دست اجرا می باشد که تعداد ۱۶ واحد با استفاده از تسهیلات بانکی ۵/۵ میلیاردی با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در دست اجرا و بقیه اخیرا” نسبت به اخذ پروانه ساختمانی اقدام نموده‌اند و آماده شروع عملیات اجرایی می باشند.

۱-۳) در شهر گوگان به علت عدم استقبال متقاضیان از زمین واقع در سایت مسکن مهر، زمین واقع در روستای فیروزسالار به مساحت ۱۶۹۴۱ متر مربع تغییر کاربری به مسکونی گردیده و در مرحله طرح تهیه و تصویب طرح های تفکیکی می باشد. زمین فوق برای متقاضیان نهضت ملی مسکن گوگان و همچنین متقاضیان قانون جوانی جمعیت روستای فیروزسالار واگذار خواهد شد.

۱-۴) در شهر تیمورلو به علت عدم وجود زمین دولتی نسبت به مصالحه با مالک خصوصی برای تامین زمین اقدام و پرونده‌ جهت الحاق به محدوده‌ به کمیسیون ماده ۵ ارسال شده است.

وی در باره طرح های عمران روستایی خاطر نشان کرد:

۲) عمران روستایی:

۲-۱) به تعداد ۴۴۲ واحد مسکونی روستایی با پرداخت تسهیلات کم بهره و بلند مدت احداث گردیده است.

۲-۲) اجرای طرح هادی و آسفالت ریزی معابر روستایی با مشارکت دهیاران در ۱۶ روستا به مساحت ۵۳۰۰۰ مترمربع.

فقیهی دیگر عملکرد های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به شرح زیر اعلام کرد:

۳) اجرای مجتمع فرهنگی و هنری آذرشهر با زیربنای ۱۲۵۰ متر مربع و در زمین به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع با ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی.

۴) مشارکت با شهرداری ممقان برای احداث واحدهای مسکونی به تعداد ۱۲۰ واحد که در دهه مبارک فجر عملیات اجرایی طرح مذکور شروع خواهد شد.

۵) صدور سند مالکیت شهری و روستایی با همکاری ادارات ثبت اسناد و املاک به تعداد ۴۳۰ فقره.