تعظیم سامورایی‌ها مقابل یوزهای ایرانی

صعود یوزهای ایرانی به نیمه نهایی با طعم کامبک‌ و طلسم شکنی مقابل سامورایی ها

صدای گوگان_ گوگان سسی: تیم ملی فوتبال ایران در بازی حساس مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا مقابل ژاپن با نتیجه ۲ بر یک‌ پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای گوگان_ گوگان سسی، عصر امروز شنبه ۱۴ بهمن ماه سال ۱۴۰۲، تیم‌های ملی فوتبال ایران و ژاپن در چارچوب دور یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ از ساعت ۱۵ در ورزشگاه اجوکیشن سیتی با قضاوت ما نینگ داور چینی به مصاف هم رفتند که تیم ملی فوتبال ایران با ارائه یک بازی زیبا و حساب شده، با نتیجه دو بر یک از سد ژاپن گذشت راهی مرحله نیمه نهایی شد.

لازم به ذکر است: این دیدار در نیمه اول با برتری ژاپن به پایان رسید و اما در نیمه دوم یوزهای ایرانی مقابل سامورایی ها، قدرت شمشیر زدن شاهزاده های ایرانی را به نمایش گذاشتند و با کامبک خود توانستند ژاپنی ها را زمین گیر کنند.

شایان ذکر است: گل ژاپن در دقیقه ۲۸ توسط موریتا به ثمر رسید اما در دقیقه ۵۵ محمد محبی قدر پاس زیبای سردار آزمون را به خوبی دانست و توپ را وارد دروازه حریف کرد و پس از آن نیز ایران سر پا حمله شد که حتی توسط آزمون به گل هم رسید که از سوی کمک داور ویدیویی این گل آفساید اعلام شد.

بر اساس این گزارش این پایان کار نبود یوزهای ایرانی حملات را به روی دروازه سامورایی ها تشدید کردند که سرانجام در دقیقه ۵+۹۰ در حساس‌ترین صحنه بازی، بازیکن ژاپن در داخل محوطه جریمه روی کنعانی زادگان خطا کرد که داور این صحنه را پنالتی اعلام کرد و علیرضاجهانبخش کاپیتان ایران این ضربه سرنوشت ساز را وارد دروازه سوزوکی کرد تا گل برتری شاگردان امیر قلعه نویی را به ثمر رساند.

ناگفته نماند: شاگردان قلعه نویی در این دیدار طلسم شکنی کردند چرا که این برای نخستین بار بودایران در ادوار جام ملت‌های آسیا موفق شد برابر ژاپن گلزنی کند و این تیم را شکست دهد.

گفتی است: این نهمین صعود ایران به نیمه نهایی جام بود تا جام هجدهم، ایران با ۸ بار صعود به مرحله ما قبل فینال، رکورددار بودند که روز گذشته کره جنوبی نیز موفق شد به این رکورد دست یابد اما حالا بار دیگر ایران این عنوان را پس گرفت.

لازم به توضیح است: حریف ایران در مرحله بعدی برنده دیدار بین تیم‌های قطر و ازبکستان خواهد بود.