اهتزاز پرچم های باشگاه قزل داغ و پایگاه خبری صدای گوگان_ گوگان سسی بر بلندای ساوالان

صعود زمستانی نوجوان گوگانی به قله سبلان در دهه فجر

صدای گوگان_ گوگان سسی: حسن سروری کوهنورد گوگانی با صعود زمستانی، چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را بر فراز سبلان زیبا جشن گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای گوگان_ گوگان سسی، حسن سروری نوجوان گوگانی که در کارنامه کوهنوردی خود صعود به قلل بین المللی را دارد به مناسبت گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی توانست در شرایط سخت زمستانی قله چهار هزار و ۸۱۱ متری سبلان را فتح کند و پرچم های باشگاه کوهنوردی قزل داغ گوگان و پایگاه خبری صدای گوگان_ گوگان سسی را به اهتزاز در آورد.

رئیس هیئت کوهنوردی گوگان در این باره اظهار داشت: این صعود در تاریخ ۲۱ و ۲۲ بهمن ماه درمدت ۲ روز و در هوای کاملا سرد و نا مساعد زمستانی در بازه زمانی ۴ونیم ساعته با موفقیت کامل به انجام رسید.

احد ناطقی کوهنورد نوجوان گوگانی را یکی از کوهنوردان با استعداد گوگان بر شمرد و گفت: خوشبختانه گوگان در عرصه کوهنوردی حرف هایی برای گفتن دارد که ماحصل آن صعود حسن سروری به قله های داخلی و خارجی مشهور است.

رئیس باشگاه قزل داغ گوگان در خاتمه ضمن تبریک صعود حسن سروری به سومین قله بلند ایران، خاطرنشان کرد: کوهنوردان گوگانی در تمامی مناسبت های ملی و مذهبی همواره در صحنه هستند و با این حضور خود اثبات کردند پشتیبان نظام و ولایت فقیه بوده و همیشه همراه مردم هستند.

ناگفته نماند: مردم در آذربایجان کوه سبلان را« ساوالان » هم می‌نامند ارتفاع قله سبلان۴۸۱۱متر است که همین واقعیت آن را پس از دو قله دماوند و رشته کوه علم کوه، تبدیل به سومین قله بلند تمام ایران کرده است.