استاندار آذربایجان‌شرقی در نشست هم اندیشی با برخی از مدیران رسانه های این استان گفت:

در انتخابات از هیچ فرد و حزبی یا جناح و جریانی حمایت نمی کنیم/مدیران ناکارآمد و کم کار را با وجود انقلابی بودن تغییر می دهیم

صدای گوگان_ گوگان سسی، استاندار آذربایجان‌شرقی شرقی گفت: همانگونه که دولت تاکید کرده است که اعضای دولت در انتخابات از فرد و فهرستی حمایت ندارد، بر این اساس بنده با قاطعیت اعلام می کنم اعضای دولت در استان آذربایجان شرقی از هیچ حزب و گروهی حمایت نکرده و نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای گوگان_ گوگان سسی، شامگاه روز چهارشنبه ۲ اسفند ماه سال ۱۴۰۲، نشست هم اندیشی جمعی از مدیران رسانه های استان آذربایجان شرقی با مالک رحمتی استاندار این استان در محل استانداری برگزار شد. 

استاندار آذربایجان در این نشست با بیان اینکه حوزه مطبوعات در استان قدمت دیرینه بالای ۱۵۰ سال دارد، اظهار داشت: مطبوعات از قدمت دیرینه و درخشانی در استان آذربایجان شرقی برخوردار است که این مهم علاوه بر اینکه فرهنگ و دانش غنی این استان را اثبات می کند بلکه وظیفه همگان را برای حفظ این جایگاه والا دشوار می کند. 

وی ادامه داد: در زمانی این مسئولیت خطیر به بنده واگذار شد که ۳۰ ماه از عمر دولت سیزدهم گذشته بود بر این اساس برای اینکه اقدامات جهادی استاندار فقید ادامه دار باشد آشنایی با مدیران و رصد مسائل به شکل میدانی را در سطح استان در دستور کار قرار دادیم.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه مدیران ناکارآمد و کم کار با وجود انقلابی بودن از چرخه مدیریت خارج خواهند شد، تاکید کرد: مردم از دولت انقلابی انتظار کار جهادی دارند از همین رو مدیرانی که ضعیف و کم کار هستند را تغییر خواهیم داد.

رحمتی بیان داشت: هیچ بهانه ای از هیچ مدیری برای عدم پاسخگویی قابل قبول نیست و هر مدیری باید هر فصل حداقل یک نشست خبری برگزار کند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه رسانه ها نباید برای گروه خاصی کار کنند، افزود: انتظار می رود رسانه ها پوشش اخبار منفی را به حداقل برسانند و با پوشش اخبار و اتفاقات مثبت در جامعه امید آفرینی کنند.

وی عنوان کرد: رسانه با در نظر گرفتن صداقت و امانت داری نسبت به مطالبه گری اقدام کنند و تا حصول نتیجه این مطالبه گری را ادامه دهند و در این خصوص خصوص ما نیز رسانه ها را یاری خواهیم کرد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: همانگونه که دولت تاکید کرده است که اعضای دولت در انتخابات از فرد و فهرستی حمایت ندارد، بر این اساس بنده با قاطعیت اعلام می کنم اعضای دولت در استان آذربایجان شرقی از هیچ حزب و گروهی حمایت نکرده و نخواهیم کرد.

استاندار آذربایجان شرقی در خاتمه با تقدیر از زحمات اصحاب رسانه استان، یادآور شد: مدیران استانی برای رفع مسائل و مشکلات استانی نباید به صورت مستقیم با تهران ارتباط برقرار کنند بلکه این امر باید از سوی نماینده دولت در استان پیگیری گردد.

ناگفته نماند: در ابتدای این نشست هم‌اندیشی، اصحاب رسانه‌های استان به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص موضوعات مختلف پرداختند که توسط استاندار محترم جمع‌بندی و موردبررسی قرار گرفت.