رای دادن، از شاخص های امانتداری امت اسلامی

صدای گوگان_ گوگان سسی، خطیب نماز جمعه تبریز، یکی از شاخص های امانتداری امت اسلامی را حضور در پای صندوق‌های رای دانست.

به گزارش پایگاه خبری صدای گوگان_ گوگان سسی، حجت الاسلام و المسلمین «علی فاضلی هیدجی» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به نشانه‌های انتظار و وظایف منتظر در دوران غیبت کبری، گفت: نخستین نشانه منتظر در این دوران، مواظب بودن و رصد جریان ها و دومین نشانه، امید به گشایش و سومین نشانه آمادگی دائم است.

وی اظهار کرد: وظایف شخصی منتظر در این دوران نیز شامل وظایف معرفتی، عملی و روحی است و امانتداری نیز از ویژگی‌های منتظر برای عمل به سومین شاخص (شناخت نشانه ها) در موضوع وظیفه معرفتی منتظر است.

استاد دروس خارج فقه و اصول افزود: امانتداری نظام اسلامی یعنی رای دادن و امانت داری داوطلبان شرکت کننده در این انتخابات نیز روراست بودن و پس از انتخاب شدن نیز عمل به وظیفه خود است.

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: شرکت در انتخابات برای مردم ضروری است؛ زیرا با مشارکت در این کار، می‌توانند در تعیین سرنوشت خود و تصمیمات ملی نقش ایفا کنند.

وی با اشاره به وظایف معرفتی منتظران در دوران غیبت کبری، یادآور شد: از وظایف منتظران آگاهی از زمان غیبت در بحران‌ها و دشواری ها، شناخت نشانه‌ها و شناخت مهدی واقعی از مهدی‌های دروغین است.

وی افزود: زمان غیبت، زمان بی امام بودن و تنهایی بوده و مواجهه تک به تک با رقیبان و فرهنگ‌های مخاصم و دشمنان و به تنهایی دینداری کردن است.

حجت الاسلام و المسلمین فاضل هیدجی، با اشاره به فتنه کفر دجال و فتنه نفاق سفیانی در دوران غیبت، تاکید کرد: در این دوران اندیشه‌های کفر، تحریف و نفاق رواج می‌یابد و تا پستوخانه منازل نیز می‌رسد؛ بنابراین باید از آن‌ها آگاه بود.

وی اظهار کرد: در دوران غیبت، عالمان ربانی و مسلمان به عنوان وارث پیامبران، مرزبانان اندیشه و جهاد و پیروان سنت نبوی، منتظران را هدایت خواهند کرد.