استاندار آذربایجان شرقی

ممنوعیت افزایش قیمت کالا‌ها در آذربایجان شرقی

صدای گوگان_ گوگان سسی، استاندار آذربایجان شرقی هرگونه افزایش قیمت در بازار استان را بدون اطلاع و هماهنگی ستاد تنظیم بازار ممنوع اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گوگان_ گوگان سسی، رحمتی با تاکید بر بازرسی و نظارت جدی و اثرگذار بر بازار کالا‌های اساسی و مورد نیاز مردم در آستانه ماه مبارک رمضان و عید نوروز گفت:جلوی هر حرکتی برای افزایش قیمت اقلام پرمصرف در بازار شب عید باید گرفته شود و اقدامات نظارتی و بازرسی در این زمینه باید اثر بازدارندگی داشته باشد.

وی از دستگاه‌های متولی تنظیم بازار خواست تا متناظر با افزایش قیمت‌های بدون ضابطه اقدام عملی انجام دهند.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: کالا‌های مورد نیاز مردم باید به صورت مناسب عرضه شود و در شب عید به هیچ عنوان نباید کالای مورد نیاز مردم انبار شود.

وی گفت: متاسفانه در کالا‌هایی مانند خوراکی‌ها، پوشاک و کفش، مبل و لوازم خانگی که از مزیت‌های ما هستند نیز تورم در استان بالاتر از میانگین کشوری است که نشان می‌دهد نظارت کافی وجود ندارد.

رحمتی با بیان اینکه مردم ما از عدم اثرگذاری اقدامات در حوزه تنظیم بازار گله‌مند هستند افزود: گزارش‌های کلی دردی را دوا نمی‌کند بلکه باید نقشه‌های عملیاتی و اجرایی داشته باشیم.

وی همچنین برپایی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا‌های اساسی در آستانه ماه مبارک رمضان و عید نوروز را ضروری دانست و گفت: این نمایشگاه‌ها باید با محوریت اتحادیه‌ها و اصناف برپا شوند و ضمناً از نظر ظاهری در شان مردم و با حفظ عزت و کرامت آنها باشند تا مردم با رغبت و لذت بیشتری خرید کنند.

در این جلسه گزارش سازمان برنامه و بودجه در خصوص شاخص‌های تورمی، گزارش سازمان جهادکشاورزی استان در خصوص تنظیم بازار محصولات کشاورزی و گزارش اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان در خصوص تمهیدات بازار شب عید و برپایی مراکز فروش و عرضه مستقیم کالا ارائه شد.