خانواده های شهدای آذربایجان‌شرقی

دعوت خانواده های شهدای آذربایجان‌شرقی برای حضور در انتخابات

صدای گوگان_ گوگان سسی، والدین، همسران و فرزندان شهدا و ایثارگران آذربایجان شرقی با صدور بیانیه‌های مختلف مردم را به حضور پرشور در انتخابات روز جمعه دعوت کردند.

به گزارش پایگاه خبری صدای گوگان_ گوگان سسی، این بیانیه ها از طرف “والدین، همسران و فرزندان شهدا”، “جانبازان” و “آزادگان و ایثارگران” استان صادر و در آنها تاکید شده است: حضور پرشور، گسترده و آگاهانه مردم ایران زمین و آذربایجان شرقی در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری بار دیگر عزت و صلابت نظام جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان خواهد کشاند.

در بیانیه والدین، همسران و فرزندان شهدای آذربایجان شرقی آمده است: «درخت ۴۵ ساله انقلاب اسلامی ایران که به برکت خون شهدا کاشته و با خون‌های پاک آبیاری شده است، ثمرات بی بدیلی در ایران اسلامی، ملل مسلمان و در میان انسان‌های حق طلب جهان داشته است و استمرار این ثمربخشی و تاثیرگذاری در گرو مشارکت حداکثری مردم شریف ایران در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی است.

ما والدین، همسران و فرزندان شهدا که در راه حفظ و حراست از این میهن اسلامی پاره‌های تن خود را به میدانهای جنگ حق علیه باطل فرستادیم و داغ عزیزان خود را برای سربلندی نظام و عزت روز افزون امامین انقلاب به جان خریده‌ایم، از اقشار مختلف مردم ایران اسلامی دعوت می‌کنیم تا در انتخابات پیش رو مشارکت حداکثری داشته باشند و بار دیگر ضمن اعلام برائت از دشمنان قسم خورده ایران اسلامی، تقیّد خود را به پاسداری از خون شهدا اعلام کنند.

در بیانیه جانبازان آذربایجان شرقی نیز تصریح شده است: در تمام این سال‌ها از زمان انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون که دشمنی‌های همیشگی دنیای استکبار لحظه‌ای از آتش افروزی دست بر نداشته و همه امکانات مادی دنیای مدرن را به خدمت گرفته است، با لطف خدا و تدابیر رهبر معظم انقلاب و حضور همیشگی مردم در صحنه بی اثر شده و در برابر عزم مردم ایران اسلامی ناکارآمد بوده است.

ما جانبازان سال‌های دور و نزدیک انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دفاع از حرم از تمامی قشرها و افراد دعوت می‌کنیم تا با شرکت حداکثری در انتخابات مرهمی بر زخم‌های دیرین و آلام سنگین ما باشند و موجبات سربلندی بیش از پیش نظام جمهوری اسلامی و رهبری انقلاب را فراهم آورند.

همچنین آزادگان آذربایجان شرقی نیز در بیانیه‌ای جداگانه نوشته اند: دفاع از کیان انقلاب اسلامی مستلزم گذشتن از جان شریف است و حصول امنیت و سلامت مردم در گرو تحمل درد و رنج برای فدائیان اسلام و ولایت و میهن است.
آنها یادآور شده اند: به فرموده خداوند در مصحف شریف سختی و آسانی در هم تنیده‌اند و پس از سختی آسانی است، پس ما آزادگان پس از سال‌ها تحمل درد‌های ناشی از شکنجه‌های دور از وطن، دلخوش به دیدن عافیت دین و دنیای مردم شریف میهن مان هستیم و هم اکنون آن را در گرو مشارکت در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور می‌بینیم.

ما آزادگان دوران جنگ تحمیلی که خاک میهن اسلامی را توتیای چشم خویش کرده و جای جای آن را مظهر آزادگی و شرافت می‌دانیم، از تمامی مردم شریف ایران اسلامی و آذربایجان شرقی دعوت می‌کنیم تا با شرکت در انتخابات روز جمعه رهائی بیش از پیش از قفس تهدیدات و عداوت‌های دشمنان قسم خورده این انقلاب را به ارمغان آورند و قله‌های پیشرفت و توسعه را فتح کنند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری پس فردا روز جمعه برابر با ۱۱ اسفند برگزار می‌شود.
آذربایجان شرقی با جمعیت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و ۲۲ شهرستان، در مجلس شورای اسلامی دارای ۱۹ کرسی از ۱۳ حوزه انتخابیه است و این استان در مجلس خبرگان رهبری نیز پنج عضو دارد.
افزون بر سه میلیون نفر در آذربایجان شرقی واجد شرایط رای دادن هستند.