اقدام نیک خیر گوگانی

مدرسه استثنایی توسط خیر گوگانی به نام مادر در گوگان احداث می شود

صدای گوگان_ گوگان سسی، حاج جعفر مسعودی گوگانی به نام مادر مرحومه اش (حاجیه خانم منصوره کنتراتچی) مدرسه استثنایی با امکانات کامل احداث خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گوگان سسی_ صدای گوگان، بخشدار گوگان از احداث مدرسه استثنایی به صورت تمام خیری در شهر گوگان خبر داد و گفت: مدرسه استثنایی به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع در محل فضای خالی مدرسه امیر کبیر گوگان توسط آقای حاج جعفر مسعودی خیر نیک نام گوگانی ساخته می شود.

وی اضافه کرد: آقای حاج جعفر مسعودی خیر نیک اندیشی که در تمام حوزه ها به ویژه در توسعه فضاهای آموزشی پیشتاز هستند که این بار نیز مدرسه استثنایی به نام مادر مرحومه اش (حاجیه خانم منصوره کنتراتچی) در محل زادگاه پدر و مادری خود احداث خواهد کرد.

بخشدار گوگان ضمن قدردانی از این اقدام ماندگار خانواده مسعودی، اهمیت ایجاد فضای های علمی و فرهنگی و کمک به امور آموزش وپرورش مدارس را تاثیر گذار خواند و افزود: ایجاد فضاهای علمی و فرهنگی از مصادیق انجام کار خیر و نیک است و خیرین مدرسه ساز بستر سازان علم و دانش در جامعه هستند که به یقین این اقدام آنها باقیات صالحات خواهد بود.

‌حاج جعفر مسعودی گوگانی خیر نیک‌اندیش استان آذربایجان شرقی در این باره تصریح کرد: خداوند سرمایه‌ای که به ما عطا کرده ترجیح دادیم آن را در زادگاه پدر و مادرم هزینه کنیم و در این باره یک باب کتابخانه به اسم پدر احداث کردیم و در حال حاضر به دنبال احداث یک باب مدرسه به نام مادر هستیم تا ضمن اشاعه فرهنگ کتابخانه سازی و مدرسه‌سازی گامی برای دانش‌آموزان استثنایی زادگاهم برداریم.

ناگفته نماند: در روز ولادت حضرت امام رضا علیه السلام، تفاهم نامه ساخت یک باب مدرسه استثنایی در گوگان به صورت تمام خیری با تمامی امکانات لازم برای این مدرسه با اداره کل نوسازی مدارس استان امضا شده است.

لازم به توضیح است: برادران مسعودی خیرین نیک نام گوگانی که در زمینه های مختلف اقدامات خداپسندانه انجام داده و این بار نیز حاجی جعفر مسعودی به یاد مادر مرحومه اش به فریاد دانش آموزان استثنایی عزیز در گوگان رسید.

شایان ذکر است: احد نصیری بخشدار، حاج جعفر مسعودی گوگانی خیر نیک اندیش مدرسه ساز، حاج رضا مسعودی گوگانی و اسدی رئیس اداره آموزش و پرورش گوگان از محل احداث این مدرسه به صورت میدانی بازدید بعمل آوردند‌.